Get Adobe Flash player

Методичний супровід

Как собрать компьютер самостоятельно. Быстро собираем компьютер сами. Как правильно собрать компьютер. Восстановить удаленные файлы с флешки. Как восстановить флешку transcend. Восстановить флешку бесплатно. Учим язык java онлайн. Java для начинающих уроки. Все о программах java. Google nexus 7 обзор. Лучший планшет nexus 7 обзор. Google nexus 7 обзор планшета. Интересные картинки со смыслом. Самые интересные картинки скачать. Фото картинки интересные. Wow шп прист. Лучший гайд по присту wow. Прист wow билд. Учим язык python с самого нуля. python для начинающих уроки. Все о языке python 3. Расширения для Joomla. Скачать последние расширения для joomla. Скачать бесплатно все расширения joomla.

Вхід на сайт

Статистика сайту

Відвідувачі
1
Статті
310
Перегляди статей
948275

Результативність роботи педагогічного колективу Палацу за 2016 н.р.

Результативність  роботи Палацу

за 2016рік

        

Позашкільна освіта України, як одна з важливих складових системи освіти, що здатна задовольнити різноманітні потреби особистості в творчій самореалізації, забезпечити її інтелектуальний, духовний і фізичний розвиток є пріоритетом педагогічного колективу Палацу.

Так робота творчих колективів Палацу у 2016 році планувалася і проводилася на загально-педагогічних принципах згідно з Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», Указом Президента України від 01.06.2013 № 312 «Про додаткові заходи із забезпечення гарантій реалізації прав та законних інтересів дітей», Концепцією національно-патріотичного виховання Дітей та молоді (наказ МОНУ № 641 від 16.06.2015 року), методичними рекомендаціями МОНУ щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах  від 25.05.2015 року, методичними рекомендаціями з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році,  заходами щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді, затверджені наказом МОНУ №641 від 16.06.2015 р., наказами Міністерства освіти та науки України,  рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також типовим Положенням про позашкільний навчальний заклад, Статутом закладу і була спрямована на розвиток здібностей та обдарувань вихованців, задоволення їх інтересів, духовних запитів, потреб   у допрофесійному визначенні.

 

Педагогічний колектив Палацу у 2016 році працював над педагогічною проблемою «Освітні стратегії соціалізації особистості громадянського суспільства» (другий етап). Згідно поставлених завдань учасники навчально-виховного процесу приділяли належну увагу формуванню морально-етичних, національно-патріотчних якостей, громадської свідомості та професійній орієнтації вихованців,  сприянню розвитку їх творчих здібностей, прагнення до здорового способу життя, формуванню сучасного освітнього простору, що підкріплено практичним напрацюванням.

 

Основним завданням стало: підвищення ефективності навчально-виховного процессу, створення умов для всебічного розвитку вихованців.  Педагогічний колектив Палацу  працював над реалізацією основних  завдань з розвитку художньо-естетичного, художньо-технічного, еколого – натуралістичного  та інших напрямів творчості дітей міста, враховуючи сучасні вимоги.     

У міському Палаці працює 5 структурних підрозділів, а це  64 гуртка та об’єднання, до яких входить 157 навчальних груп.

 

За  статистикою 2193 школярів  міста здобувають позашкільну освіту саме в  Палаці і тільки 13 % з них  на  платній основі. За 2016  рік Палац  зберіг основний контингент вихованців. У цьому навчальному році в Палаці, в межах бюджетного фінансування,  розпочали свою роботу  гуртки:  «Гончарство» (кер. Чумак В.В.), «Народні ремесла» (кер Кладько А.С.), «Декоративний розпис» (кер. Бабенко М.М.), дитяча студія анімації (кер. Рахманова О.Ю.).

 

Головним у виконанні перспективного плану роботи закладу,  був рівень навчально-виховного процесу. За планом, кожен колектив мав низку конкретних завдань, а це,  починаючи з благодійних заходів, закінчуючи участю в конкурсних програмах, що в цілому  значно підвищило показники роботи педколективу Палацу.Програмами Палацу використовуються різні форми проведення занять — як стандартні так і нестандартні. Популярними і найбільш дієвими є такі заняття як: ділові ігри, прес-конференції, консультації, творчості, аукціони, творчі звіти, конкурси, заняття фантазії, концерти, діалоги, ролеві ігри, заняття конференції, уроки-подорожі, уроки-дослідження, уроки драматизації, а також  інтелектуальні ігри , завданням яких є розвиток і перевірка кмітливості, ерудиції вихованців, активізація розумової і пізнавальної діяльності.                                                                   

 

У 2016 навчальному році розвиток української народної творчості,  як завжди, був пріоритетним напрямком роботи. Так, зразковий Центр української культури «Коло калинове»,  центром уваги, як завжди,  ставив  особистість дитини, працюючи за довгостроковою комплексною народознавчою програмою «Ярина», яка спрямована  на виховання підростаючого покоління, формування світогляду, залучення учнів до глибинних пластів  національної культури і духовності через пізнання народних ремесел, звичаїв і традицій українського народу,  досягаючи   певних результатів за  рік.                                                             

Згідно наказу Міністерства освіти та науки України від 08.04.2016 року колектив втретє підтвердив почесне звання «Зразковий художній колектив». Керівник зразкового гуртка «Декоративний розпис» Переясловець Л.В. посіла перше місце на міському етапі та друге місце на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Джерело особистості».                                   

 

Разом з вихованцями педагоги Центру провели майстер-класи для дітей  та дорослих під час святкування Дня Незалежності, Дня міста (фестиваль «Самара-Дніпро-Фест) та Дня захисту дітей з метою просвітницької діяльності та залучення до народних ремесел:  з декоративного розпису - Переясловець Л.В., народної вишивки – Точена Д.В., виготовлення народної ляльки – Бандур В.І., бісероплетіння – Єрмолаєва А.С.        

 

Впродовж року проведені також майстер –класи у школі фахової майстерності для вчителів малювання  та керівників гуртків з декоративно – прикладного мистецтва шкіл та позашкільних закладів міста, а саме: «Декоративний розпис – важливий компонент виховання дитини» - Переясловець Л.В. та «Виготовлення штучних квітів» - Бондарець Ю.В. Керівник гуртка «Бісероплетіння» Єрмолаєва А.С. провела майстер – клас для дітей інвалідів під час проведення щорічного благодійного фестивалю «Почути один одного».

Ефективною  формою роботи, джерелом формування українського національного  світогляду стали й обрядові екскурсії  та свята за народним календарем, які проводились не лише для вихованців Центру та колективів Палацу, а  й для шкіл міста, як приклад:

«Традиції зимових свят та обрядів» (СШ № 94,137,40,49,140,44);

«Традиції зустрічі весни в Україні» ( СШ №49, Школа-інтернат №4, СШ №11,143,130);

Вечорниці  «А вже весна...» ( Школа Монтесорі);

«Великодні традиції нашого  народу»(СШ №139).

 

З метою підвищення фахової майстерності керівників гуртків, надання дітям можливості творчого самовираження, реалізації їх потягу до активної творчої діяльності, згідно планування, у структурі були проведені відкритті заняття: «Дерево роду у квітах Петриківки» ( керівник Переясловець Л.В.), «Весняна листівка в техніці холодного батику» (Шестак І.О.), «Подарунок мамі» - виготовлення сувеніру у різноманітних техніках плетіння з бісеру, - керівник Єрмолаєва Г.С.), «Писанки Дніпропетровщини» (керівник - Спіріна В.А.), урок з народознавства «Великодні традиції мого краю» (керівник – Бандур В.І.).

 

Упродовж 17 років запроваджується в навчально-виховний процес Палацу і Центру програма «Партнерство», яка об’єднує у співпрацю  з Національним історичним музеєм імені Д.І. Яворницького та його відділами. Результатом є проведення багатьох різноманітних сумісних заходів, серед яких виставки, майстер-класи, творчі зустрічі, літературно – культурологічні проекти, свята та акції, а це:

- виставка «Майстри і діти» (з квітня по жовтень);

-  «Різдвяні зустрічі»(у січні);

- участь у Всеукраїнському літературно-мистецькому проекті «Трьомсин Богатир» на пошану українського поета, фольклориста, казкаря Івана Манжури та до 160-річчя від дня народження українського письменника, поета, перекладача, вченого, казкаря Івана Франка ( у травні);

- участь у святі народних ремесел «Чисті джерела» (сумісно з історичним музеєм).

 

З метою виховання у підростаючого покоління патріотичних почуттів, поваги до культури і традицій українського народу, вже традиційними стали й відвідини Свято-Покровського історико-культурного заповідника у селі Рубанівське (шанування пам’яті поета,фольклориста Івана Манжури та в день Покрови -  святі українського козацтва).

 

Вчителі і батьки Центру сприяють і змістовному дозвіллю дітей, проводячи масові заходи , зокрема родинні свята «До нас Святий Миколай з небес на землю йде», «А ми -  вмілі дівчата козацького роду», «Козацькі розваги»,  акцію-пам’ять жертв голодомору, «Сонце закликаємо –весну зустрічаємо», «Осінь прийшла, ще й гостинців принесла» та інші.

 

До Дня козацтва та Дня захисника України були проведені й виїзні  заходи на базі шкіл (НВК №137 та СЗШ№49). Зразковий Центр української культури, організував і провів на протязі року цілу низку заходів національного напряму:

-  міський відбірковий тур обласної виставки «На кращого юного майстра народних ремесел»;

- міську виставку «Дебют»;

- міську виставку з декоративно-ужиткового мистецтва «Наддніпрянські    замальовки» (в рамках літературно-мистецького свята «Собори наших душ»);

- міський фестиваль дитячих фольклорних колективів «Наддніпрянські джерела»;

- міський конкурс читців «І твоя, Кобзарю, слава не вмре, не поляже»;

- обласну виставку «Знай, люби свій край» сумісно з Центром «Веснянка»;

- міську виставку з декоративно-прикладного мистецтва «Місто майстрів» в рамках фестивалю «Зоряне коло»;

- традиційну  міську виставку дитячих робіт «Пасхальні кольори».  

 

З метою популяризації  роботи творчих майстерень, звичаїв та традиції українського народу керівник Центру Бандур В.І. неодноразово брала участь у програмі «Stand up» 51 телевізійного каналу та обласного каналу радіомовлення.

 

Як завжди, творчі майстерні Центру української культури показали високі результати участі у фестивалях та конкурсах за минулий  рік: 5 вихованця Центру стали переможцями міського відбіркового туру обласної виставки «На кращого юного майстра народних ремесел».

Під час проведення міської виставки «Дебют» (в рамках міського свята «Святий Наум – наведе на ум» посвячення у підмайстри вихованців початкового рівня навчання позашкільних закладів міста), 27 вихованців ЦУК отримали посвідчення «Юний підмайстер».

Переможцями міської виставки з декоративно-ужиткового мистецтва «Наддніпрянські    замальовки» (в рамках літературно-мистецького свята «Собори наших душ»)  стали: 16 юних умільців  майстерні «Декоративний розпис», 4 вихованця гуртка «Колажі та писанкарство», 12 вихованців гуртка «Бісероплетіння», 2 вихованця колективу «Народна вишивка»;

Переможцями обласної виставки «На кращого юного майстра народних

ремесел» стала Датченко Любов -3- місце.

 

У міському Палаці  проводилася  обласна виставка «Знай, люби свій край» сумісно з Центром «Веснянка», за результатами якої роботи 11 вихованців творчих майстерень Центру визнані кращими.

В рамках проведення конкурсу дитячої творчості «Зоряне коло» відбулася  міська виставка з декоративно-прикладного мистецтва «Місто майстрів», за результатами якої 19 вихованців Центру отримали грамоти переможців.

Традиційна  міська виставка дитячих робіт «Пасхальні кольори»

привнесла в скарбничку перемог Палацу 35 дипломів.

 

Переможцями обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «З Україною в серці» стали 5 вихованців творчих майстерень. Обласний конкурс «Країна чарівних книжок» приніс  диплом 3-го ступеня юній майстрині Кармазіній Марині.

 

Всі ці досягнення вихованців  свідчать про високий професіональний та педагогічний рівень викладачів Центру, відданість своїй справі та майстерність.

 

Художньо-естетичне виховання є одним із традиційних напрямів позашкільної освіти, що передбачає послідовну навчально-виховну діяльність, спрямовану на формування у дітей естетичного ставлення до життя, сприймання й розуміння прекрасного в мистецтві, природі, взаєминах людей, розвиток художніх потреб і здатності до художньої творчості.        

Дитячі творчі колективи Центру художньо-творчого  розвитку  є постійними активними учасниками  концертних програм та урочистостей міського і обласного рівнів беруть участь у концертних виступах перед  вихованцями дитячих будинків та інтернатів, прикрашають своїми концертними номерами сценічні майданчики театрів, парків міста.

 

Юні вихованці Центру художньо-творчого розвитку з початку навчального року взяли  участь у багатьох Міжнародних, Всеукраїнських, міських фестивалях і конкурсах. Так учасники циркової студії «Трюк» (кер. Комар Р.В., Алексєєва А.С.) на  Всеукраїнському  фестивалі циркового мистецтва  «Дивоцирк» в м. Запоріжжя  отримали дипломи 2-го  та 3-го ступеня. 2-й відкритий фестиваль циркового та хореографічного мистецтва України «У колі друзів-2016» привніс колективу  два дипломи 1-го ступеня.

 Вихованці зразкового шоу-кліп-театру  «Будьмо разом» (кер. Капралов О.П.) стали переможцями 1-го Міжнародного фестивалю конкурсу «Арт причал». В арсеналі цього колективу перемоги у Всеукраїнському  проекті «Міст творчого єднання» (м. Хмельницький), у Всеукраїнському  фестивалі-конкурсі «Країна талантів» (м. Херсон), у Всеукраїнському  фестивалі-конкурсі «Звичайне диво. Весна на Хортиці» (м. Запоріжжя), Всеукраїнському конкурсі вокально-інструментального мистецтва «Пісенний край»ім.. Кондратюка (м. Полтава), в обласному фестивалі театрального мистецтва «Varto».

 

Зразковий  колектив «Пірует» (кер.Чергик І.А.) відзначено дипломами 1-го ступеня  Міжнародного фестивалю-конкурсу творчих досягнень «Золотий апельсин» (м. Одеса)  та 1У Всеукраїнського фестивалю-практикуму сучасного мистецтва (м.Дніпро). Згідно наказу Міністерства освіти та науки України № 996  від 18.08.2016 року колектив вдруге  підтвердив почесне звання «Зразковий художній колектив».

 

Юні танцюристи школи – студії сучасної хореографії «Грандіс» (кер. Черновол Ю.В., Шувалюк К.В.) сумісно з колективом зразкового шоу-кліп театру «Будьмо разом» (кер. Капралов А.П.) стали переможцями ХУ11 Всеукраїнського фестивалю мистецтв  «Зі злагодою в серці». Також учасники колективу отримали дипломи 1-го та 2-го ступеня на 1УМіжнародному  фестивалі-конкурсі «Megapolis» (м. Харків.). Під час виступів на  Х111 Міжнародному    фестивалі хореографічного мистецтва «Щасливе дитинство у колі друзів» колективи «Грандіс» та «Цвітень» здобули звання лауреатів. Виступ на відкритому Чемпіонаті Дніпровської області з сучасної хореографії приніс колективу два дипломи 1-го ступеня. На міському  фестивалі танцювальних студії «Данс-караван» колектив отримав диплом переможця.

Юні вокалісти зразкового  ансамблю сучасної пісні «Співаночки» (кер. Левіна М.С.) своїми талановитими виступами прикрашали міські свята: свято присвячене Дню працівників освіти, Дню збройних сил України, святкування «Святого Миколая»,  «Святий Наум наведе на ум», урочисте нагородження переможців акції «Ми проти насильства та жорстокості», міські благодійні концерти. Солістка ансамблю Перетятько Юлия  за участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Зоряне сяйво» отримала диплом 2-го ступеня. Колектив заслужено отримав Гран при ХХ Всеукраїнського відкритого дитячо-юнацького фестивалю «Дніпровські зорі», дипломи 1-го ступеня  Всеукраїнського конкурсу «Catch the beat», Всеукраїнського фестивалю дитяче-юнацької творчості «Імперія зірок», в якому перемогу здобули також колективи: ансамбль сучасного танцю «Бриз» (кер. Кондрат”єва М.В.) та народний ансамбль танцю «Цвітень» (кер. Терленко В.М.).

 

Результативно, з творчим натхненням  провели рік вихованці театральної студії «Інтермедія» (кер. Кисельова А.Д.). На їх рахунку перемоги : Міжнародний багатожанровий  фестиваль-конкурс «Все звёзды Галактики» -  Книш Іванна - диплом 1-го ступеня. На Всеукраїнському  фестивалі –конкурсі національного мистецтва «Квітуча Україна» учасники колективу здобули диплом 1-го ступеня. Під час виступу на Обласному  фестивалі  дитячих театральних колективів «Театральна мозаїка» учасники студії отримали  перемоги у номінації «Кращий театральний колектив» та 3 учасника перемогли  у номінації «Краща акторська робота». В березні місяці колектив одержав диплом лауреата Обласного  фестивалю дитячих театральних колективів «Чародій збирає друзів». Другий рік поспіль юні актори отримують перемогу у традиційному міському театральному фестивалі «Театральні обрії».

 

 Вихованці театру танцю «Бриз» (кер. Кондрат”ва М.В.) у листопаді 2016 року взяли участь у Всеукраїнському конкурсі танцю «Хореографія і…»

 (м. Київ) де  отримали дипломи 1-го та 2-го ступеня.

 

Талант педагогів, творчі здібності, працелюбність вихованців дитячого музичного театру «Браво» (кер. Новицька Т.Б.) допомогли здобути колективу  вагомі досягнення у фестивалях та конкурсах: Всеукраїнський фестиваль «Квітуча країна»- лауреат 3 ступеня, Всеукраїнський фестиваль «Планета натхнення»- диплом 1-го ступеня, У111 Всеукраїнський дитячий  фестиваль-конкурс «Мир красоты и талантов» -  диплом 1-го ступеня, 111 Відкритий Міжнародний  фестиваль-конкурс театру та мистецтва слова- диплом 1-го ступеня, Міжнародний фестиваль-конкурс «Графика пластики»- Гран-при, Всеукраїнський фестиваль-конкурс національного мистецтва «Квітуча Україна» - диплом 1-го ступеня, 3-й Міжнародний фестиваль-конкурс театру та мистецтва слова «Зорепад талантов» - диплом 1-го ступеня, Міжнародний багатожанровий фестиваль «Перлина збирає друзів» (м. Яремче) – Гран при.

 

Вихованці молодіжно-творчого об’єднання «Метроном» (кер. Зігмонт А.С.) в цьому навчальному році стали переможцями Всеукраїнського фестивалю мистецтв «З Україною в серці», фестивалю патріотичної пісні, Всеукраїнського фестивалю «З піснею в серці».

Учасники студії брейк - дансу «Чилаут» (кер. Марченко В.О.) свою діяльність спрямували на заходи, які популяризують творчість «вуличного танцю», привертають молодь до активного, здорового способу життя, знайомлять учнів з кращими світовими зразками цього виду мистецтва. Колектив став переможцем Всеукраїнського фестивалю з брейк дансу «Breakids» (м. Харків).

 

Колектив сучасної хореографії «Грандіс» (кер. Черновол Ю.В.,Шувалюк К.В.) вразив членів оглядової комісії, батьків, глядачів під час звітного концерту на присвоєння колективу звання «Зразковий творчий колектив». Високий рівень виконавської майстерності, різнобарвний репертуар, сучасний погляд на хореографічне мистецтво притаманні цьому колективу. Тому згідно наказу № 996 від 18.08.2016р Міністерства освіти та науки України колектив отримав почесне звання «Зразковий художній колектив».

Всі колективи Центру взяли участь у традиційному міському фестивалі творчих дитячих колективів «Творче майбутнє».

 

Дитячі творчі колективи художньо-творчого Центру привнесли в скарбничку перемог Палацу призові місця у 11 Всеукраїнському  фестивалі-конкурсі  «Зіркове майбутнє». В їх числі колективи:  зразковий колектив сучасної пісні «Співаночки» (кер. Левіна М.С.), театр танцю «Бриз» (кер. Кондратьева М.В.), молодіжно-творче об”єднання «Метроном» (кер. Зігмонт А.С.), зразкова школа студія сучасної хореографії «Грандіс» (кер. Черновол Ю.В.), зразковий колектив сучасної хореографії «Пірует (кер Чергік І.А.), зразковий шоу-клип-театр «Будьмо разом (кер. Капралов А.П.).

 

Всі творчі колективи Центру отримали високу оцінку результатів роботи за рік на міському фестивалі дитячої творчості «Зоряне коло». Членами журі було відзначено   зростаючий  рівень професіоналізму, виконавчої майстерності юних вокалістів, танцюристів, артистів циркового жанру. Вихованці творчих колективів Палацу здобули 10 дипломів 1-го ступеня, 8 дипломів 2-го ступеня, 3 дипломи – 3-го ступеня.

Творчо та ініціативно працювали педагоги Центру художньо-технічного розвитку. Технічна творчість спрямована на формування у вихованців техніко - технологічної компетентності, залучення учнівської молоді до активної дослідницької роботи, декоративно-технічної творчості. В арсеналі творчих справ: виступи на обласних та міських семінарах-практикумах, майстер - класи для педагогів позашкільних закладів, батьків та вихованців,  участь у конкурсах, фестивалях, виставках. На базі Центру постійно проводяться виставки дитячих робіт та робіт викладачів.

 

Педагоги Центру на протязі  року проводили майстер-класи для керівників гуртків районних позашкільних центрів: «Аксесуари в техніці валяння», «Сережка», «Цікава графіка» (Романенко А.В.), «Графіка. Монотипія» (Рахманова М.Б.), «Мотанка» (Лаєвська С.О.), «Дзвіночок» (Рудкова С.Є.), «Як створити дизайнерську річ. Витинанка як об”єкт дизайну» (Бельмега Т.В.). Для вихованців Центру на протязі року проводилися свята: «Святий Миколай», « День захисника України», «Новий рік», « День небайдужих дітей», «Благодійність…» та ін.

 

Вихованці гуртків Центру художньо-технічного розвитку, сумісно з викладачами та батьками, активно беруть участь у благодійних акціях, заходах національно - патріотичного напряму на підтримку воїнів АТО, сімей, яки потребують підтримки.

В кінці навчального року вихованці Центру сумісно з педагогами, вже другий рік поспіль,  проводять пленерну практику «Моя Україна» у смт. Ворохта Івано-Франківської області, яка стає творчим натхненням для юних умільців на наступний навчальний рік.

Серед творчих досягнень вихованців Центру: міський фестиваль «Собори наших душ» - 58  переможців ( 27 вихованців в номінації «Декоративно ужиткове мистецтво», 31- в номінації «Образотворче мистецтво), міська виставка «Дебют» - 30 переможців, на  міської  виставки з декоративно-прикладного мистецтва «Місто майстрів»- 27 вихованців Центру отримали грамоти переможців, на міському  конкурсі «Пасхальні кольори» - 19 переможців.

 

Роботи вихованців ЦХТР були представлені на обласне літературно-мистецьке свято «Собори наших душ», де за висновками членів журі отримали диплом 1-го ступеня, диплом 2-го ступеня та 3 диплома 3-го ступеня. 6 гуртківців студії отримали дипломи переможців обласного етапу Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-вжиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край». На міському конкурсі «Мій домашній улюбленець» вихованці гуртка образотворчого  мистецтва  «Дивограй» (кер. Похилько О.А.) Кописова Мирослава та Гусенко Олександра  отримали  дипломи переможців.

 

Юні майстри стали учасниками дитячої виставки у Будинку мистецтв «Різдвяна зірка»  під час якої вони були нагороджені  4 дипломами  переможця та  обласного конкурсу «Різдвяні свята», де отримали 2 диплома 1-го ступеня та 2 диплома –учасників конкурсу.

Переможцем  обласного конкурсу «Обдаровані діти-надія України!» - стала вихованка майстерні Рахманової М.Б.- Лаєвська Катерина.

Педагоги Центру Рахманова М.Б. та Василенко О.Г. отримали перемогу на Всеукраїнському конкурсі графічного мистецтва ім.. Якутовича «Трієнале графіки», були учасниками Х Всеукраїнської виставки пейзажу меморіалу А.І.Куїнджи, Х Всеукраїнської виставки образотворчого мистецтва «Чарівні барви Дніпра».

 

13 вихованців Центру отримали дипломи учасників 3-го Всеукраїнського конкурсу  дитячого малюнка та писанкарства «Пасхальна палітра». Значні досягнення здобути юними умільцями на традиційному міському конкурсі з дизайну «Крок у майбутнє». В арсеналі перемог: 1 - гран-при, диплом 1-го ступеня -1 вихованець, диплом 2-го ступеня -2 вихованця,  диплом 3-го ступеня -2 вихованця та 33 переможця.

2 гуртківця  колективу «Юні конструктори» (кер. Парфьонов В.І.) стали дипломантами обласного конкурсу юних винахідників та раціоналізаторів,  обласного конкурсу «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!». Вихованець лабораторії обчислювальної техніки та програмування Панченко Дмитро (кер. Шевченко О.І.) став переможцем міського конкурсу «Мій домашній улюбленець». На міському фестивалі «Крізь терени до зірок» Скитенко Ілля, вихованець гуртка «Радіоелектронне конструювання»(кер Кудря А.О.), отримав диплом  переможця. Юні авіамоделісти (кер. Олейников В.Г.) отримали дипломи 1-го,2-го,3-го ступеня на міських змаганнях з авіамоделізму. Вперше творчий колектив авіамодельного гуртка (кер Олейник В.Г.) ініціював проведення на базі Палацу міських змагань з авіамодельного спорту «Мирне небо».

 

Вихованці зразкового дитячого театру моди «Креатив» (кер. Готвянська О.Б.) в цьому році стали переможцями  Міжнародного фестивалю-конкурсу «Весняна феєрія», Міжнародного фестивалю вокально-інструментального мистецтва, володарями Гран-при традиційного міського фестивалю дитячих театрів моди «На подіумі юнь, краса, гармонія» та отримали диплом 2-го ступеня на  У111 Всеукраїнському дитячому  фестивалі-конкурсі «Мир красоты и талантов». На прикінці навчального року колектив став переможцем Всеукраїнського конкурсу «Вернісаж талантів» в місті Київ та отримав подяку під час проведення Всеукраїнського фестивалю кращих художніх колективів.

 

Юні художники «Творчої майстерні» (кер.  Кондрікова К.В.) брали активну участь у фестивалях-конкурсах, виставках та отримали високі оцінки своїх художніх творів:  4 вихованці стали лауреатами  міського фестивалю «Собори наших душ».

На Обласному  конкурсі дитячого малюнку «Крок до зірок-2016»  колектив отримав 2 дипломи 1-го ступеня та 5 дипломів - лауреатів, а на міської  виставці дитячої творчості «Мій рідний край-моя Земля»  вихованець колективу Шулещенко Олексій отримав диплом 2-го ступеня. На міському конкурсі «Пасхальні кольори»  вихованці майстерні здобули 4 грамоти переможців.

 

Педагог гуртка «Дизайн студія» - методист  Рахманова М.Б. виявляє високий рівень професійності, творчості, досконало володіє ефективними методами виховання та навчання дітей, забезпечує високу результативність, якість своєї роботи. 

Педагоги  гуртків: «Конструювання та моделювання одягу» Смирнова В.І., Бондаренко І.В., «Обчислювальна техніка та програмування Шевченко О.І.  вміло будують навчально-виховну роботу, проводять змістовні і цікаві заняття. 

Завжди давало  якісні результати дитяче ательє мод (кер. Смірнова В.Ф., Бондаренко І.В.), де педагоги старанно готують своїх вихованців. Про це свідчить проведення конкурсу «Гарно, зручно, красиво», а також високий рівень відкритих занять.     

 

Вихованці гуртка основ інформатики та прогармування  (кер. Шевченко О.І.) навчаються за типовою  2-х річною програмою, направленою  на формування навиків практичної роботи за комп'ютером.  Вихованці гуртка здобули перемогу у міському конкурсі «Мій домашній улюбленець».

 

Всі ці досягнення свідчать про вагомі досягнення вихованців творчих колективів Центру, а також про професіоналізм, компетентність, працездатність педагогів,їх небайдужість до результативності роботи учасників навчально-виховного процесу.

За минулий період в колективах Центру пройшли заплановані  відкриті уроки:  «Техніка валяння» (кер. Романенко А.В.), «Циркулярне ткацтво в дизайні» (кер. Рахманова М.Б.), « Підсилювачі електричних сигналів» (кер. Парфьонов В.І.)., «Створення рухливих зображень», «Побудова геометричних фігур у векторному редакторі» (кер.Шевченко О.І.).     

 

Присутні на заняттях представники адміністрації Палацу, методисти відзначали високий рівень підготовлених уроків, педагогічну майстерність, професіоналізм педагогів, нестандартні, сучасні  форми проведення уроків.

Високих результатів добилися з початку навчального  року і вихованці студії образотворчого мистецтва. Студійці зразкової арт-школи (кер. Данович С.А.) постійні учасники Міжнародного конкурсу «Look and Learn» (Великобританія), де неодноразово отримували призові місця на ( 1,2- місце - Притискач Богдан, 3-е місце - Беспалов Кирило).  8 гуртківців студії отримали грамоти лауреатів міського фестивалю «Собори наших душ», а вихованка студії Коломоєць Дарина отримала диплом 2-го ступеня на обласному фестивалі-святі «Собори наших душ». 11 гуртківців студії  взяли участь у виставці дитячих малюнків «Лист у Різдвяну казку»,  де отримали дипломи переможців. Вихованка студії  Біла Ксенія – учасниця обласного конкурсу дитячого малюнку «Різдвяні свята». На Всеукраїнській виставці-конкурсі «Щаслива дитина-квітуча Україна» (м. Кіровоград) 4 вихованця студії отримали дипломи учасників. 3-й Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка та писанкарства «Пасхальна Палітра» додав колективу 2 дипломи учасника.

 На базі  Парламенту дітей міста (кер. Сальнікова О.О.), відповідно до плану роботи, на протязі  року  були проведені: семінарські заняття:«Мистецтво самопрезентації», «Основи проектної діяльності», «Стилі лідерства», «Лідерство і керівництво», «Волонтерський рух. Форми надання допомоги дітям пільгових категорії», майстер-класи,  тренінги «Право вибору», «Я- особистість», «Самоіндетифікація лідера», «Командостворення», консультації в рамках передвиборчих перегонів та підготовки до фестивалю лідерських проектів «Eviva». Члени Парламенту неодноразово організовували та проводили міську благодійну акцію «Діти-дітям» в  пос. Шевченко для вихованців реабілітаційного центру « Горлиця», міську благодійну акцію для учасників ДОГО «Ангел дитинства» -  «Серце – серцю».

 

Протягом навчального року  старшокласники, члени Парламенту дітей міста,  взяли участь у міських акціях: «Дарим радость», «Ліхтарики миру», «Еконабат», медіа-акції « Вітаємо з Новим роком»,« День волонтера».

 

На базі Парламенту проводилися навчальні семінари з іміджмейкінгу, студентського та місцевого самоврядування за участю лідерів громадських організацій, викладачів ВНЗ міста.  Учасники дитячого Парламенту  на високому рівні підготували та провели  виборчу  сесію Парламенту дітей міста, міський конкурс огляд моделей учнівського самоврядування «EVIVA»,  церемонію нагородження переможців та учасників програми  «Лідерський марафон – 2016»

Учасники дитячого Парламенту постійно співпрацюють з 27 каналом ТБ, з дитячим теле проектом «Вместе», обласною педагогічною газетою «Джерело».

 

Стали традиційними сумісні навчальні семінари та тренінги з асоціацією Дніпровських скаутів та Дніпропетровським обласним молодіжним Центром, студентською радою ДРІДУ НАДУ, яки поширюють навчально-виховну базу лідерів та сприяють розвитку комунікативних здібностей старшокласників.

 

Екологічне виховання — систематична педагогічна діяльність, спрямована на розвиток екологічної культури особистості. Система екологічного виховання передбачає формування умінь аналізувати явища природи, бережливого ставлення до її багатств як надзвичайно важливого середовища існування людини.

 

Педагогами екологічного Центру Палацу (кер. Брегер Ю.М.,  Харченко Л.В., Буяновєр Є.Г., Постол С.І.)   проводилися актуальні, змістовні, сучасні за формою проведення заходи: міська екологічна виставка-конкурс «Замість ялинки – зимовий букет», виставка дитячого малюнку «Зимуючі птахи», екологічний всеобуч для педагогів шкіл міста та області, тематичні екскурсії для школярів міста та області. Вихованці гуртка «Друзі природи» взяли участь у Всеукраїнських акціях «Птах року», «Годівничка»,  «Не рубай ялинку». Проведена міська екологічна акція «Потурбуйся про птахів» - виготовлені та розміщені годівниці для птахів у зимовий період.

 

На базі Центру пройшли цікаві, змістовні виставки метеликів та екзотичних тварин (кер. Буяновер Е.Г.). Гуртківці Центру (кер. Постол С.І.)  проводять велику організаційну та  пропагандистську роботу  по збору засобів допомоги для притулку безпритульних тварин «Друг» в рамках екологічного проекту «Добро в твоєму серці». Слід відмітити дуже плідну  роботу педагогу Центру Постол С.І. За її ініціативою щорічно проводиться міська виставка – конкурс дитячої творчості «Мій рідний край-моя земля», міський конкурс зимового букету „Збережи ялинку”, міський конкурс юних натуралістів «Зоотурнір ерудитів», міський конкурс.На базі екологічного центру, в рамках міських та Всеукраїнських ініціатив, відкрито пункт прийому батарейок та збір допомоги притулку «Друг».За ініціативи педагога Буяновєр Є.Г.  постійно проводилися благодійні виїзні виставки тварин для вихованців дитячих будинків, інтернатів міста та області. Педагогами Центру проведені заплановані відкриті заняття: «Розмноження, гніздування та розвиток птахів» (кер. Постол С.І.), «Вони поряд з нами. Тварини України» (кер. Буяновєр Є.Г.).  

 

Педагогами дитячої редакції газети "Я" (кер. Заславська Т.І., Черевко Л.П.) на високому рівні були організовані  і проведені наступні заходи:   зустрічі з літераторами  та юними авторами, літературні читання в музеї-комплексі  «Діорама», центральної міської бібліотеки, літературний концерт у парку ім. Глоби під час проведення Дня міста. На базі редакції  газети "Я" щотижня  проводилися семінари - практикуми для учасників фестивалю «Собори наших душ», в якому взяли  участь біля 300 учнів. З початку навчального року  вийшов  з друку святковий номер газети до Дня міста, тематичний випуск газети «Собори наших душ», «До дня захисту дітей», збірка переможців міського фестивалю „Собори наших душ ”. Лауреатами цього фестивалю стали 18 гуртківців  дитячої редакції газети "Я" (кер. Заславська Т.І.).Вихованці  редакції газети «Я» Великодня Анастасія та Чурков Максим стали переможцями обласного літературно-мистецького свята «Собори наших душ». Вагомою для юних літераторів стала перемога в Обласному літературному  конкурсі «Розповім про подвиг».   За результатами Всеукраїнського конкурсу «Великі дзвони» (м.Київ) вихованці редакції здобули 7 дипломів лауреатів.

 

Стабільність учнівського контингенту, високий професіоналізм, творчий підхід, високий рівень викладання предметних дисциплін, сучасні форми і методи навчально-виховної роботи характеризують в цілому діяльність педагогів студії комплексного виховання (кер. Маслова О.М.). Попит батьків на участь дітей в цьому колективі свідчить про високу якість викладання навчального матеріалу та кінцевого  результату. У студії займаються діти різних соціальних категорій: 15 дітей з багатодітних сімей, 10 дітей з малозабезпечених сімей, 1 дитина - інвалід дитинства,  1 дитина – тимчасові переселенці з Донецької області, 2 дитини, які опинилися в складних життєвих умовах. Ці всі діти отримують додаткову увагу від педагогів. Зміст навчання та репертуар постійно поповнюється та оновлюється в зв’язку з розширенням масових заходів, ігрових програм та напрямків виховної роботи. Особливу увагу педагоги студії приділяють  напряму національно-патріотичного виховання. На протязі року проводилися ціла низка заходів:

-          захід «Козацькі розваги» (кер. Шевченко Е.Г., Маслова О.М.)

-          виставка «Ой, на тім рушникові» (кер. Данович С.А.)

-          вивчалися українські народні  пісні «Іде півник на коні», «Два цуцики», «Танцювала риба  з раком», «Колискова», «Їде півник на коні»

-          виховні заняття « Я маленький українець»

-          тематичні заняття «Українці-славний  рід», «Наша рідна ненька Україна» (до дня Соборності), «Хто нас захищає» (до дня збройних сил України) (кер. Ткаченко О.О.)

-          «Віночки одягаємо-хлопчиків вітаємо» ( До дня захисника України)

-          «Пізнаємо країну-неньку Україну»

 

Під час цих заходів маленьким вихованцям прививають патріотичні почуття, даються початкові уявлення про рідну країну, її мистецтво, культуру, звичаї.

У навчальних кабінетах студії були створені куточки української національної символіки. Діти вивчали вірші, спілкувалися українською мовою, вивчали українські традиції.

За ініціативою батьків колективу в кабінеті образотворчого мистецтва студії оформлена стаціонарна виставка, сучасна за формою розміщення  робіт вихованців. Ця подія дає змогу педагогу Данович С.А. в динаміці демонструвати досягнення учнів на протязі навчального року згідно наскрізних програм навчання.

 

В студії відбулися: свято «Березневий букет», «Різдвяні розваги», «Веселі санчата», «Казковий дім», «Птахи в гості до нас», «Новорічний калейдоскоп», тематичні заняття  «Славимо святого Миколая», «Прилетіли птахи, на крилах Весну принесли», «На зустріч весні», « На чарівній галявині», «Березневий букет», «Гармонія гарного настрою», «Осінь у лісі», «Білі фарби зими».

Вокальний напрямок студії (кер. МасловаО.М.) було представлено у Всеукраїнської акції «Виховуємо в дітях доброту».

 

З початку навчального року на високому професійному рівні педагогами відділу проведені заплановані відкриті заняття, серед яких:  

хореографії «Танцюючий дощик» (кер.Шевченко Е.Г.), «Інтонація- виразна складова музики» (кер. Маслова О.М.), «Чарівні птахи», «Рибки грають, рибки виблискують» (кер. Данович С.А.), «Дім, в якому я живу» (кер. Грибкова І.Ю.), «Що?Де?Коли?», «Пізнаємо країну» (кер. Ткаченко О.О.)

 

В дитячих  колективах еколого - гуманітарного відділу працюють керівники гуртків-методисти Данович С.А., Сальникова О.О., Маслова О.М., що є показником  високого рівня викладання, професіональної майстерності, самовідданості, плідної педагогічної діяльності. Сучасні методики  навчання, які вони використовують під час гурткових занять,  гарантують високу результативність.

 

На базі дитячих будинків і шкіл-інтернатів працюють гуртки  Палацу, серед яких: гурток образотворчого мистецтва (кер. Бабаніна С.Г.)., гурток хореографії (Чабан М.О.)

 

Діяльність психологічної служби навчального закладу в  поточному році була спрямована на вирішення питань, регламентованих основними положеннями та програмами  розвитку закладу на 2016  рік та здійснена  робота у таких напрямах: безпосередня психологічна робота з дітьми, керівниками гуртків, студій, секцій, адміністрацією закладу, батьками гуртківців шляхом спілкування, бесід, індивідуальних та групових консультацій, нарад, психологічно-педагогічних консиліумів, «круглих столів», конференцій, семінарів, лекцій, дискусій тощо. Вже 6 років у Центрі розвитку особистості «Психолог і Я» продовжується робота на напрямками: творча арт-майстерня «Стежками до свого Я» (діти 5-6 років), група розвитку «Ерудит» ( діти 7-12 років), арт-терапія для дорослих «Простір свободи» , батьківський клуб «Освічене батьківство». За ініціативою психолога Палацу Дірявко І.І. на базі Палацу проводиться міський психологічний фестиваль  «Пси  фест», який користується великим попитом серед професійних психологів міста.

Організаційно-масова робота є складовою соціально-педагогічної системи виховної роботи Палацу, освітньої галузі міста та спрямована на реалізацію соціальної функції виховання - забезпечення наступності духовного, морального та соціального досвіду поколінь, підготовку особистості до успішної життєдіяльності в умовах ХХІ ст.

 

Організаційно-масова робота в Палаці проводиться згідно річного плану Палацу та переліку масових заходів. За  2016р. були проведені:

- координаційна нарада позашкільників з питань проведення масових заходів, конкурсів за довгостроковими програмами Палацу;

- особливо змістовно та емоційно пройшов захід до Дня працівника освіти;

- особливим творчим злетом юних виконавців став міський фестиваль «На крилах пісень». Творчо обдаровані підлітки продемонстрували  високий рівень авторських творів.

- До Дня захисника України Палац став організатором та координатором акції «Подарунок бійцю» (ляльки-мотанки, національні обереги, сувеніри були подаровані воїнам АТО на заході в облраді)

- стали традиційними заходи з відвідування лікарні ім. Мечникова (виставка малюнків, виступи творчих колективів для поранених воїнів АТО мають сильний виховний вплив та виховують почуття патріотизму у дітей)

 

Слід відмітити нестандартне  свято відкриття Палацу на творчих майданчиках під час проведення Дня міста. Цей захід мав позитивний резонанс серед батьків і громадян міста та спрацював, як велика рекламна акція Палацу. Яскравими творчими номерами колективи Палацу відзначилися на 3-х майданчиках та подарували мешканцям міста свої творчі подарунки.

 

Запроваджуючи Концепцію національно-патріотичного виховання, були розроблені завдання для конкурсу «Півгодинки на цікавинки» (для учнів 3-4кл.) Змістовні та інтелектуальні питання на станціях: «Квіти України», «Народні музичні інструменти», «Вірю –не вірю» (з питань екології Придніпровщини), «Народні прислів’я» надали змогу учасникам розкрити свої знання з традицій українського народу, спадщини поколінь та сучасного зберігання традицій у родині.

 

Вже четвертий рік в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»  в Палаці проходить конкурс малюнків, фото та відео «Ми проти насильства та жорстокості». 158 учнів міста взяли участь та 20 переможців були нагороджені на урочистостях. Серед переможців конкурсу вихованці гуртків Палацу «Семісветик» (кер. Лаєвська С.О.) та дитяча анімація (кер. Рахманова О.Ю.)

 

До Дня Соборності України в Палаці відбулася зустріч освітян, на якій були нагороджені кращі педагоги міста та святковий концерт з яскравими патріотичними номерами, які стали привітанням учасникам заходу.

С

умісно з Радою Ветеранів відбулася зустріч «Пам'ять через покоління», де зібралися учасники бойових дій, локальних війн на території інших держав. Особливе емоційне забарвлення зустрічі, спогади ветеранів мали значний патріотично виховний вплив.

Згідно плану проведення міських заходів відбувся міський конкурс для учнів 5 – 6 х класів «Відкрий для себе Україну». Цікаві та змістовні зупинки надали змогу учасникам виявити свої знання та інтелектуальні здібності проявити згуртованість у командній боротьбі.

У новому форматі  відбувся міський конкурс «Юнтелепрес» за участю команд всіх районів міста. Творчі етапи конкурсу та домашні завдання розкрили широкий потенціал шкільної преси, її оперативність та сучасність. Переможці взяли участь у обласному конкурсі.

До Міжнародного жіночого дня пройшло свято вшанування та нагородження переможців конкурсу «Учитель Року». В особливій святковій атмосфері переможці отримали грамоти та подяки міського голови.

 

Цікавою подією  стала зустріч школярів міста з гостями Всеукраїнської акції «Діти за мир». Відомі актори та волонтери підтримали мирну ініціативу з поклейки символічних голубів та карту Франції. Акція сприяла вихованню патріотизму та дружби серед дітей.

Згідно плану масових заходів Палацу відбулися всі тури інтелектуального конкурсу «Формула успіху».

 

Сумісно з волонтерами для воїнів АТО до Великодня була проведена акція «Великодня писанка». Вихованці творчих майстерень та позашкільних закладів яскраво оформили пасхальні яйця в традиційні та святкові мотиви.

Всі організаційно-масові заходи, передбачені річним планом роботи Палацу  виконані в повному обсязі.

 

Велика увага в Палаці приділяється національно-патріотичному вихованню дітей і молоді. Створення системи патріотичної роботи в Палаці  передбачає формування і розвиток соціально значущих цінностей, громадянської позиції  і патріотизму в процесі виховання і навчання, направлені на формування патріотичних відчуттів і свідомості учнів.

 

Як доказ, зразковий колектив сучасної хореографії «Пірует» (кер. Чергик І.А.)  неодноразово проводив концертну програму «З Україною в серці» для поранених бійців, які проходять лікування в Дніпропетровському військовому шпиталі. Учасники колективу своїми руками виготовили мотанки - обереги і солодкі частування для бійців. Керівник колективу Чергік І.А. нагороджена «Подякою волонтеру»  за допомогу військовослужбовцям.

На базі Зразкового Центру української культури в серпні  відбувся міський етап Всеукраїнського проекту «Мій тато захищає Україну», в якому взяли участь вихованці гуртка «Декоративний розпис» (кер. Переясловець Л.В.), які провели майстер-клас для родин воїнів АТО. Керівник гуртка-методист Переясловець Л.В. в рамках цього проекту відвідала місто Львів, де провела майстер-клас з Петриківського розпису. Ця зустріч було яскраво висвітлена на державному каналі м. Львів.

Вихованці Центру художньо-технічного розвитку брали участь у благодійній акції «Збери солдату Великодній кошик».

Керівник гуртка «Творча ізостудія» Родіонов В.О. організував виставку дитячих робіт студій образотворчого мистецтва Палацу для поранених бійців. Захід пройшов дуже емоційно, змістовно, на високому виховному рівні.  До Дня захисника України Палац став організатором та координатором акції «Подарунок бійцю» (ляльки-мотанки, національні обереги, сувеніри були подаровані воїнам АТО на заході в облраді).

Вихованці дитячої редакції газети «Я» - постійні учасники літературних вечорів для ветеранів   в клубі «Пам’ять» міського меморіального комплексу «Діорама».

 

Вокалісти молодіжно - творчого  об’єднання «Метроном» сумісно с учасниками циркової студії «Трюк» традиційно брали участь в   концертній програмі «Ми пам'ятаємо» до річниці визволення Дніпропетровська в госпіталі інвалідів війни.

 

Маленькі гуртківці студії комплексного виховання та старшокласники з дитячого  Парламенту дітей міста взяли участь у  Всеукраїнської акції «Лист пораненому».

 

У кожному навчальному кабінеті створені куточки з національно-патріотичного виховання. Результатом послідовної роботи з національно-патріотичного виховання стала збірка матеріалів.

Педагоги Палацу працюють в режимі постійного саморозвитку, прагнуть до самовдосконалення. Підвищення кваліфікації педагогів в 2016 році здійснювалося через навчання на курсах підвищення кваліфікації, семінарах, атестації, відвідані і проведенні майстер - класів і відкритих занять. Протягом року на базі Дніпропетровського обласного інституту післядипломної освіти пройшли курси перепідготовки 17 педагогів за напрямками:  директори, психологи, керівники театральних колективів, керівники народознавчих гуртків, вчителі трудового навчання та вокального співу, педагоги - організатори. 14 педагогів Палацу пройшли в цьому навчальному році планову атестацію, яка відбулася на високому рівні оформлення та подачі накопичуваного за 5 років навчально-виховного матеріалу.

Згідно річного плану роботи кожен педагог, керівник творчого об’єднання, під час навчально-виховного процесу,  проводив відкриті уроки, на яких  застосовувались  інноваційні підходи, нестандартні форми  і методи.

Керівники гуртків  визначали теми  своїх занять згідно навчальних планів роботи на основі використання нових педагогічних технологій, які активізують пізнавальну діяльність гуртківців. Так, готуючись до заняття,

педагог добирав дидактичний матеріал (ілюстративний, роздатковий тощо), який давав змогу в процесі заняття використати завдання різного ступеня складності. Із запланованих 32 відкритих занять проведено 31.

 

Слід відмітити змістовну підготовку до відкритого заняття наступних педагогів: Переясловець Л.В.,  Грибкової І.Ю.,Шевченко О.І., Шевченко Е.Г., Левіної М.С., Чергик І.А., Черновол  Ю.В., Пастернак В.В., Лазарева С.В., Масловій О.М., Шестак І.А., Рахмановій М.Б., Романенко А.В., Данович С.А, Зігмонт А.С.

 

Система проведення відкритих уроків значно підвищує професійний рівень педагогів Палацу.

За минулий період проведено 4 педагогічні наради, 4 худ. ради, 4 методоб”єднання, зміст яких відображено у протоколах. Видано методичний посібник під редакцією Пилипенко Н.Ю. «Національно-патріотичне виховання дітей та молоді» (с досвіду роботи Міського палацу дітей та юнацтва).

 

Постійно надавалися консультації педагогам Палацу з різних питань навчально-виховної роботи.

 

До обласної газети «Джерело»  подавались статті педагогів: Маслової О.М.,  Сальникової О.О., Родіонова В.О., Бандур В.І., Рахманова М.Б., Пилипенко Н.Ю.

 

З початку навчального року було проведено 4 наради з питань організації та проведення масових заходів з педагогами позашкільниками.

 

Отже, можна констатувати те, що заходи, передбачені планом роботи на 2016 рік, виконані в повному обсязі, якість навчально-виховного процесу та проведених заходів задовольняла потреби замовників якими є батьки, вихованці, управління освіти та науки. 

 

В усіх творчих колективах Палацу пройшли підсумкові заходи: концерти, виставки, залікові  заняття. Кращі гуртківці нагороджені грамотами та відзнакою «Творча особистість  Палацу».

 

Традиційні заходи Палацом проводилися у відповідності з календарним планом, мали сучасний випереджувальний характер. Значно розширився якісний показник участі освітніх закладів міста у довгострокових конкурсних програмах, де Палац став надійним організатором і координатором.

 

Отже, перспективний план роботи Палацу за 2016 навчальний рік виконано в повному обсязі.